Spolu s přicházejícím jarem vyjeli na první důležité závody i veslaři. V sobotu 6. 4. 2019 se na Labi mezi říčními kilometry 828,1 a 822,1 konalo Mistrovství české republiky ve veslování na dlouhá dráze. Tyto závody se v minulosti jezdívaly na Hořínském plavebním kanále, ale vzhledem k opravám byly přesunuty na „velké“ Labe, kde šířky řeky překračuje i sto metrů. Šestikilometrová trať má na jaře ukázat, jak kdo zúročil zimní přípravu – na základě výsledků jsou zváni nejlepší ke kontrolním závodům, ze kterých se skládají reprezentační posádky. Závody jsou to tedy velmi důležité.

Přerovská výprava byla velmi malá – Kateřinu Pivkovou a Tomáše Jelínka nepustila na start nemoc a dále byli vybráni pouze závodníci, kteří měli ambice o reprezentaci usilovat. Jela tak tedy pouze dvojka dorostenců a muž Tomáš Šišma.

Závody se jedou distančním způsobem – posádky vyráží na trať za sebou ve třicetivteřinových intervalech.  Dvojky dorostenců celý program začínaly a přerovská dorostenecká dvojka Tomáš Gajdušek – Martin Sedlák vyrazila na trať se startovním číslem 2. Do cíle ale naši borci dorazili jako úplně první  loď - dokázali totiž dojet a předjet olomouckou loď, která startovala 30 vteřin před nimi. Na jejich výkon 20:02,0 nestačila žádná další loď a kluci tedy získali mistrovský titul! Navíc vyhráli s velikým náskokem (přes 28 vteřin) před druhou lodí v pořadí – pražským ČVK. Na třetím místě dojela posádka SK HAMR, které naši nadělili přes 40 vteřin. Martin s Tomášem se tak suverénně kvalifikovali na „kontrolky“, kde budou největšími favority a budou usilovat o reprezentační dres a ním i o účast na Závodech olympijských nadějí, které se letos konají v Maďarsku.

Výborně zajel i muž Tomáš Šišma, který přešel z kategorie juniorů, ve které byl veleúspěšný. Celkově dojel v konkurenci nejlepších mužských skifařů včetně pražské DUKLY na velice dobrém 11. místě. Gratulujeme k pěkným výsledkům a držíme palce na další závody, které budou mít již klasickou závodní délku. Ty čekají Veslařský klub Přerov o velikonočním víkendu, kdy budou jak uvedené „kontrolky“, tak i první jarní moravské závody v Brně na přehradě.

Kompletní výsledkovou listinu najdete ZDE.

Dvojka dorostenců Tomáš Gajdušek (vlevo) - Martin Sedlák (vpravo)