NProdloužený víkend 20. – 22. 9. 2019 patřil v Labe Aréně (umělé vodní dráze v Račicích) veslařům. V pátek 20. 9. se konalo Mistrovství České republiky ve sprintu, na sprint navázalo Finále Českého poháru - MČR družstev.
Letos se z Veslařského klubu Přerov neúčastnil Tomáš Šišma, reprezentant ČR v kategorii do 23 let, který si chtěl po náročné sezóně odpočinout. V sezóně absolvoval jako člen párové čtyřky několik reprezentačních akcí včetně mistrovství světa v americké Sarasotě (5. místo) v řecké Ioanině (4. místo).
Při Tomášově neúčasti tak mohli vyniknout Tomáš Gajdušek a Martin Sedlák – přerovští dorostenci. Kluci měli letos již tři tituly mistrů republiky – v dubnu zvítězili na dvojce na MČR na dlouhé trati (6 km). Mimochodem, na dvojce byli letos v české republice neporazitelní.

2- dci - Tomáš Gajdušek - Martin Sedlák Na klasické trati (v červnu, 1500 metrů) přivezli titul ze dvojky a navíc z osmy. Svou všestrannost prokázali ve sprintech (500 metrů) již loni jako dorostenci první rokem, když získali dva tituly. Letos to ještě překonali a stali nejlepšími účastníky ze všech přihlášených, když dokázali zvítězit ve všech třech disciplínách, ve kterých startovali.

8+ dciVítězství na dvojce a osmě (kterou jeli ve stejné sestavě, v jaké zvítězila na slavných pražských Primátorkách) se očekávala. Kluci si ale „střihli“ navíc dvojskif a na něm zvítězili také! Sprintů se zúčastnily i přerovské juniorky - v sestavě, oslabené nemocí, ale na medaili nedosáhly a nejlepším umístěním je 5. místo ze čtyřky bez kormidelníka.

--------------
Na Mistrovství České republiky družstev se vždy kvalifikuje pouze kategorie, která je do 12. místa v bodování předchozích vybraných veslařských závodů a jedou se pouze vybrané disciplíny. VK Přerov se v současné době potýká s malou členskou základnou a ve svých řadách by rád uvítal zájemce o tento tradiční a velmi úspěšný sport. Každý všední den kromě středy je možné od 16:00 přijít a s veslováním začít.
Na Poháry tak z VK Přerov postoupily z ženských kategorií pouze žačky mladší a juniorky, z mužských dorostenci. Nejlépe se opět dařili výše uvedeným dorostencům – Tomášovi a Martinovi, kteří zvítězili na osmě a když nebyla vypsána jejich oblíbená dvojka, tak sedli na dvojskif a v krásném závodě, dojeli na skvělé stříbrné pozici. V závodě se střídaly posádky ve vedení, rozhodovaly až poslední metry, lodě na 2. – 4. místě se vešly do 2 desetin vteřiny.
Juniorky se mezi nejlepších šest posádek neprobojovaly, na nepárové čtyřce získala posádka Veronika Vláčilová, Barbora Pospíšilová, Tereza Cagašíková, Tereza Geryková vítězstvím ve finále B celkově 7. místo.
Mladší žačky zajely pěkné závody, i když se dostaly pouze do finále B – tedy bojovaly o 7. – 12. místo. Na párové čtyřce dojela posádka Barbora Pinková - Agáta Petříčková - Andrea Botíková - Julie Hrabovská s kormidelnicí Denisou – Rákosová celkově devátá, Barbora s Andreou byly na dvojskifu jedenácté, stejně jako Julie na skifu. Na závodech se byli rozkoukat i mladí dorostenci - Matyas Šišma a Adam Humpolíček (ostaršení z žáků), Marek Maňák a Michal Zbořil – na nejlepší sice nestačili, ale závody pojali jako trénink.
V celkovém hodnocení Českého poháru zaznamenal Veslařský klub Přerov propad do druhé poloviny a skončil na 20. místě, v jednotlivých kategoriích skončili dorostenci na 12. místě, stejně tak juniorky a muži. Mladší žačky celkově třinácté a starší žáci šestnáctí.