V Hodoníně se o víkendu 5. - 6. 9. 2020 konala tradiční veslařská regata. Přerovští závodníci z ní sledovali souběžné Mistrovství Evropy v německém Duisburgu a na něm veleúspěšnou účast Tomáše Šišmy. Tam se totiž konala 5. - 6. září 2020 tradiční veslařská regata. Přerovští veslaři se ukázali v dobrém světle a vezou z Hodonína 9 zlatých medailí. Nejúspěšnější byli starší žáci - Jan Příkopa všechny své starty proměnil v zisk zlaté medaile: zvítězil na skifu, spolu s Lukášem Vaňkem na dvojskifu a po oba dny na párové čtyřce v posádkách společenství s jinými oddíly. Lukáš Vaněk byl na skifu „jen“ druhý, ale určitě může být spokojený.2x žcis Jan Příkopa - Lukáš Vaněk

Mladší žačky ve složení Eliška Pavlicová, Magdaléna Kožuchová, Agáta Petříčková a Barbora Pinková v sobotu přesvědčivě vyhrály na párovce, kormidloval jim Filip Rákos. Na dvojskifech taká holky dokázaly zvítězit - své dělené závody vyhrály Magda s Agátou a také Eliška s Julií Hrabovskou. Na vítězství dosáhli i dorostenecké posádky - Matyas Šišma vyhrál svou jízdu na skifu a Denisa Rákosová (společně s ostravskou závodnicí)  na dvojskifu. Na skifu dojela Denisa druhá, stejného umístění dosáhl dorostenecký dvojskif Marek Maňák – Jan Vicenec. Dorostenci na párovce dojeli v rozjížďce druzí a ve finále celkově třetí. Třetí místa si  Hodonína vezou juniorka Tereza Geryková a Andrea Botíková ze skifů, mladší žáci Adam Oslanec – Filip Adamec ze dvojskifu4x+ žkym

Kompletní výsledky najdete ZDEpdf ikona.

Obrázky ve FOTOGALERII

Protože letos se Primátorek VK Přerov neúčastní, tak další závody budou až koncem září Mistrovství ČR žactva. A na Mistrovství Evropy juniorů budeme fandit Martinu Sedlákovi.