PProdloužený víkend 21. – 23. 6. 2019 patřil na umělé veslařské dráze v Račicích veslařské omladině – konalo se tam Mistrovství České republiky ve veslování žactva. Bohužel se v této kategorii Veslařský klub Přerov potýká s malým počtem závodníků a rád přivítá nové zájemce o tento krásný, a v Přerově velmi úspěšný, sport. Do Račic tak vyjelo pouze 10 veslařů, kteří si zajistili postup z oblastního Mistrovství Moravy. Konkurence je na nejvyšší soutěži samozřejmě veliká a bohužel žádné z přerovských posádek se nepodařilo probojovat do šestičlenného finále a tam bojovat o stupínky vítězů.
Polovinu z přerovských účastníků tvořili starší žáci. Nejzkušenějšími z nich jsou Matyas Šišma a Adam Humpolíček a právě oni dosáhli na nejlepší umístění na dvojskifu, kdy dojeli třetí ve finále B a celkově tedy skončili na 9. místě. Matyas si vyjel finále B i na skifu – při závodě to dlouho vypadalo na přední příčky, ale nakonec na soupeře nestačil a dojel celkově dvanáctý.

2x žcisNa skifu se představil v o rok mladší kategorii Jan Příkopa, sítem rozjížděk se probojoval do semifinále, kde jeho výkon ale stačil pouze na finále C a celkové 18. místo. Druhý dvojskif žáků Martin Čuda – Jan Vicenec ani párová čtyřka se do semifinále nedastaly.
Počet mladších žaček je příslibem, na MČR vzal trenér Tomáš Maňák čtyři. Tři z nich jsou dokonce „prvoročačky“, takže mohou na pěkné veslování navázat ve stejné kategorii v příštím roce. Děvčata se jela společně na párové čtyřce a sestava Barbora Pinková - Julie Hrabovská - Agáta Petříčková - Andrea Botíková se dostala do finále B a skončila celkově na dvanácté příčce. Kromě párovky startovala děvčata ještě na dvojskifech - Andrea s Julií byly úspěšnější a postoupili do semifinále a následně do finále C a celkově se umístily na 15. místě.

5x+ žcim/žkymDo startovní listiny mladšího žactva byly na ukázku vloženy netradiční závody párových osem a to dokonce mixovaných z chlapců a dívek. V této disciplíně startovala už naše děvčata na Primátorkách a jejich parťáky byli kluci z Břeclavi. Posádce se dařilo a ve své jízdě dojela na druhém místě.
Starší žačka Denisa Rákosová startovala na kormidla mladším žačkám a kromě pouze na skifu, prošla přes semifinále, ale stačilo to pouze na celkové osmnácté místo.
O dalším – posledním červnovém - víkendu má šanci zlepšit výsledky VK Přerov zbytek závodních kategorií. Dorost, junioři i dospělí mají totiž svůj domácí vrchol sezóny právě 28. - 30. 6. 2019 opět v Račicích.

 Kompletní výsledková listina ZDE, fotografie brzy ve FOTOGALERII.

Zpět do sekce ZÁVODY A VÝSLEDKY.