Na Brněnské přehradě mají v druhé polovině května tradičně sraz mladí veslaři - koná se zde totiž Mezinárodní brněnská regata juniorů. Podle názvu na ní nesoutěží dospělí, ale kromě uvedené juniorská kategorie se jí účastní i dorost a starší žactvo. Konkurence v juniorské kategorii byla letos o něco menší – ve stejné době byla (nejen) česká reprezentace na Mistrovství Evropy v německém Essenu. Kromě tuzemských posádek se v Brně předvedli závodníci z Litvy, Polska, Rakouska a Slovenska.
Také Veslařský klub Přerov vyslal do bojů výběr svých mladých závodníků a Ti nedopadli vůbec špatně. Nejlépe si vedli dorostenci Tomáš Gajdušek s Martinem Sedlákem, kteří vyhráli všechny své závody – sobotní rozjížďky i nedělní finále a to jak na dvojce bez kormidelníka, tak na nepárové čtyřce bez kormidelníka, kterou jezdí společně s olomouckými závodníky Michalem Grivalským a Petrem Čížkem. V mezerách mezi závody ještě stihli trénink na Primátorské osmiveslice.
Velmi pěkně zajel junior Filip Rákos. Protože v Přerově zůstal v kategorii sám, stejný osud potkal i olomouckého Václava Chaloupku, tak spolu usedli do dvojskifu a spolu s dvěma otrokovickými závodníky i do párové čtyřky. V obou disciplínách se z rozjížděk dostali do šestičlenného finále, na dvojskifu dojeli sice šestí, zato na párovce vybojovali skvělé druhé místo!
Filipova sestra - Denisa Rákosová – závodila na skifu a spolu s otrokovickou Rulfovou na dvojskifu, Rozjížďku na dvojskifu sice holky vyhráli, ale ve finále už se tolik nedařilo a dojely v něm poslední, na skifu se Denisa dostala do malého finále, kde dojela druhá a celkově tedy skončila osmá. Do bojů v kategorii starších žáků se zapojili Matyas Šišma a Adam Humpolíček, oba na skifech a spolu na dvojskifu. Na dvojskifu v těžké konkurenci postoupili do finále z první příčky a tam dojeli na „bramborové“ – čtvrté – pozici. Na skifech celkově Matys skončil sedmý a Adam desátý.
Nejpočetnější přerovskou kategorií jsou juniorky – aby spolu mohly jezdit, jsou mezi nimi ostaršené dorostenky (věkem dorostenky závodí v juniorské kategorii). Děvčata se nejlépe předvedla na nepárové čtyřce bez kormidelnice, kde naše loď v přímém finále dojela na druhém místě.
Veslařské závody jsou v plném proudu – hned o dalším víkendu se bude závodit v Hodoníně, další víkend následuje Mistrovství Moravy v Brně a hned potom nejslavnější český veslařský závod – Pražské primátorky. Držme palce, ať se veslařům z VK Přerov daří i nadále.

Fotografie od Zdeňka (díky moc!) ZDE.

Kopletní výsledky se zvýrazněným umístěním našich posádek nejdete ZDE.