V neděli 20. 2. 2022 se v olomoucké sportovní hale Univerzity Palackého konalo XXIX. Mezinárodní mistrovství České republiky v jízdě na veslařském trenažéru.
Do bojů na standardní dvoukilometrové trati velmi úspěšně zasáhli i závodníci Veslařského klubu Přerov. Nejdříve se představil loňský (a doufáme, že bude i letošní!) dorostenecký reprezentant Jan Příkopa. Honza zajel mezi dorostenci parádně, zlepšil si osobní rekord a časem 6:39,9 obsadil vynikající šesté místo! Druhý přerovský dorostenec Lukáš Vaněk po nemoci přepálil start a dojel hluboko v poli poražených.
Potom se představil Vojtěch Mánek a Michal Zbořil v kategorii mužů lehkých vah, kteří zajeli skoro shodný čas, dostali se pod sedm minut, ale stačilo to pouze na 14. – 15. místo mezi všemi muži a 9. -10. místo ve zvlášť klasifikované věkové kategorii do 23 let.
Martin Sedlák má teprve 18 let a tento úspěšný český reprezentant zajíždí na trenažéru fantastické časy, vždyť loni byl mezi juniory sedmý na Mistrovství světa. Na výkony z loňska Martin navázal i mezi muži, zajel famózní čas 6:04,2. Tento čas z Martina udělal Mistra České republiky do 23 let, v absolutní kategorii byl bronzový! Mimochodem v první desítce Martin jako jediný nebyl z rezortních center Dukla resp. Slavia Praha. Druhý zástupce VK Přerov, a Martinův parťák z dvojky, Tomáš Gajdušek, mezi nejlepší nedosáhl.

Martin Sedlák - Mistr ČR do 23 let
A ještě jedno želízko měli na závodech přerovští veslaři – v kategorii Masters si úspěšně zazávodil Jaroslav Oslanec. Jarda trénuje v Přerově žáky a za podpory svých svěřenců si dojel pro výborné druhé místo a stříbrnou medaili v kategorii 40 – 49 let.

Zpět do sekce ZÁVODY A VÝSLEDKY.