Vypadá, že veslařská sezóna se rozbíhá alespoň ve své druhé části. Na podzim se uskuteční odložená Mistrovství České republiky, během prázdnin proběhla mistrovství oblastí (Morava, Labe, Vltava). Také Veslařský klub Přerov nemůže zůstat stranou a na konci srpna se jeho členové vydali na tradiční soustředění do Třeboně. Soustředění vyvrcholilo otevřeným Mistrovstvím Vltavy, kde se nabídla netradiční možnost stát se úspěšným na závodech, které se normálně konají souběžně s Mistrovstvím Moravy. Soustředění se zúčastnili podstatě všichni aktivní mládežníci, výjimkou byl Martin Sedlák, který se dostal do reprezentace a prakticky celé prázdniny strávil na vodě v reprezentační osmě. Připravuje na Mistrovství Evropy, které se koná poslední zářijový víkend v srbském Bělehradu.

2x jři Tomáš Gajdušek
Tak se tedy stalo, že v Přerově máme dvě posádky mistrů Vltavy - Junior Tomáš Gajdušek letos na reprezentaci nedosáhl, ale o jho kvalitách svědčí vítězství na dvojskifu, kde jel společně s otrokovickým Matyášem Sukupem. Tomáš navíc přidal 4. místo v individuálním skifu. Ve stejné disciplíně postoupila sítem rozjížděk do finále i další přerovská posádka Michal Zbořil – Vojtěch Mánek, která dojela celkově šestá. Že bylo soustředění prospěšné, se ukázalo na mladších žačkách, které zvítězily na párové čtyřce (v posádce jela jedna závodnice z Neratovic – naše děvčata jela v sestavě Agáta Petříčková, Magdaléna Kožuchová, Eliška Pavlicová). Mladší žačky byly i úspěšné v dalších disciplínách – Eliška si vyjela finálovou účast na skifu a dojela na 5. místě, Magda a Agátou byly na dvojskifu celkově deváté.

4x+ žcimVýborně se předvedli starší žáci, kteří zažívají skvělou sezónu: bonzovou medaili si ze skifu třináctiletých žáků přivezl Lukáš Vaněk, Jan Příkopa mezi o rok staršími dojel „bramborový“. Ale samotný postup do nejlepší šestice je úspěch – ve velké konkurenci postupoval pouze vítěz rozjížďky. Ještě lepší výsledek zaznamenali spolu kluci na dvojskifu, kdy dojeli na skvělém druhém místě. Mladší žáci jsou teprve začátečníci, ale přesto se neztratili v konkurenci: dvojskif Filip Adamec - Adam Oslanec dojel na celkovém 12. místě, Lukáš Geryk na skifu byl ještě o jedno místo lepší, společně na párovce dojeli kluci devátí. Z dorostenců předvedli pěkný výkon Marek Maňák s Honzou Vicencem na dvojskifu, kterým těsně unikl postup mezi nejlepších 12 posádek, Matyas Šišma na skifu „schytal“ těžkou rozjížďku a dopadl podobně. Dorostenka Denisa Rákosová dojela 10. na dvojskifu s ostravskou Katkou Michálkovou a vyzkoušel i nepárovou dvojku. Juniorky Barbora Pospíšilová - Kate Střeláková - Tereza Cagašíková - Tereza Geryková předvedly solidní výkon na osmě a dojely na stříbrné pozici..

 

Kompletní výsledky najdete ZDEpdf ikona.

Obrázky ve FOTOGALERII

 

Zpět do sekce ZÁVODY A VÝSLEDKY.