Poslední závody na vodě mají za sebou mladí přerovští veslaři – v sobotu 29. 9. 2018 se zúčastnili na jezeru Štěrkoviště v Otrokovicích tamních sprintů. Starší kategorie tyto závody vynechávají kvůli blížícím se kvalifikačním závodům do Sportovního centra. Na trati dlouhé cca 300 metů tak závodí povětšinou žactvo z moravských oddílů a klubů, první závody si mohou vyzkoušet i nováčci.
Z Veslařského klubu Přerov si své první závody vyzkoušela na skifu mladší žačka Julie Hrabovská a na dvojskifu starší žačka Eliška Říhová, která jela s Denisou Rákosovou. Vítězství se neočekávalo, důležitá je účast. Dopoledne se přerovským nepodařilo dosáhnout na žádné vítězství, odpoledne nakonec přineslo VK Přerov 5 zlatých medailí.
Nejúspěšnější s přerovských žáků byl Lukáš Vaněk, který zvítězil na skifu i s Honzou Příkopou na dvojskifu, Honza na skifu dojel třetí. Mladší žačky Nella Kellnerová a Andrea Botíková spolu dojely na dvojskifu druhé a Andrea stejné umístění zopakovala i na skifu. Denisa Rákosová po druhém místě na skifu dosáhla na vítězství na párové čtyřce, kterou jezdí s děvčaty z Otrokovic. Starší žáci zažili trochu zklamání, velmi dobří Matyas Šišma a Adamem Humpolíčkem dojeli o vteřinu a půl druzí na dvojskifu a Matyas o 0,6 desetin byl druhý na skifu. Jediné vítězství si tedy starší žáci vezou z párové čtyřky, kterou vyhrála posáda ve složení Matyas Šišma, Martek Maňák, Adam Humpolíček, Dominik Sázel. Honza Vicenec s Martinem Čudou byli třetí na dvojskifu, Adama a Martin byli na skifech ve svých jízdách také třetí. Na netradičním dvojskifu mix přidal vítězství ještě Matyas Šišma s Denisouz Rákosovou.
Již tuto sobotu 6. 10. se v Uherské Hradišti jede „Šestikilák“, který je jedním z kvalifikačních kritérií pro zařazení do SCM. Další veslařskou akcí VK Přerov jsou domácí Žabácké závody, které 13. 10. 2018 formálně zakončí veslařskou sezónu na vodě.

Výsledky ZDE. Fotografie ve FOTOGALERII.