Na jezeru Štěrkoviště se v sobotu 28. 9. 2019 konaly tradiční Otrokovické sprinty. Dráha, dlouhá cca 400 metů, je lákavá jako poslední Moravské závody na podzim pro žactvo. Z Veslařského klubu Přerov se zúčastnilo právě žactvo a dva dorostenci.

VK Přerov
Mladší žačky si vyzkoušely všechny disciplíny – na skifu si nejlépe vedla Agáta Petříčková, která dojela druhá, Julie Hrabovská i Barbora Pinková dojely ve svých jízdách třetí. Bronzové skončily i Julie s Bárou na dvojskifu a všechny žačky společně na párové čtyřce. V závodech začátečníků se představila i dvě nová děvčata – Magdaléna Kožuchová a Eliška Pavlicová si zajely exhibici na skifech i na dvojskifu.

2x žkym Mladší žák Lukáš Vaněk si z Otrokovic veze zlatou ze závodu párových čtyřek (jel v posádce složené z více oddílů), na dvojskifu doje na pěkném druhém místě a vyzkoušel si závod už za starší žáky na dvojskifu s Honzou Příkopou, kde dojeli druzí. Honza mezi staršími žáky zvítězil na skifu. Na dvojskifu starších žáků skončili Jan Vicenec s Martinem Čudou třetí, vítězství se v této disciplín dočkali Matyas Šišma s Adamem Humpolíčkem – dokonce nejlepším časem ze všech jízd! Matyas by asi ještě vyhrál skifa, ale vyjel ze své dráhy, zavinil kolizi a byl ze závodu vyloučen. Na skifech dojel Adam druhý, Martin a Honza Vicenec shodně třetí.

Honza PříkopaDenisa Rákosová si spravila chuť z nepříliš povedeného závodu na skifu vítězstvím na dvojskifu s domácí Rulfovou. Z dorostenců jeli na závody pouze dva – Marek Maňák a Michal Zbořil. V dorostenecké kategorii se závody nedělí - jsou postupové. Na skifech dojel Marek v rozjížďce třetí a Michal o místo horší, zato dvojskifovou rozjížďku vyhráli a ve finále dojeli na výborném třetím místě!

Budoucí junioři se závodů nezúčastnili – dali přednost tréninku na závody, které se konají 5. -6. října v Uherském Hradišti a jsou zároveň výběrovými závody pro zařazení do Sportovního centra mládeže. Letos poprvé se pojedou formou dvou na sebe navazujících závodů na šest kilometrů – sobotní závod se jede na veslařském trenažéru a v neděli se závodníci představí (a dorazí) na vodě.
Tečkou za veslařskou sezónou na vodě udělají v sobotu 12. 10. 2019 tradiční Žabácké závody. Tyto závody jsou více společenskou událostní, než sportovní, a jde o to, se na závěr sezóny „na vodě“ potkat.
Závody mají podobu vyřazovacího závodu nepárových (každý veslař má jedno veslo) čtyřek. Ale! Posádky jsou losovány tak, že v každé posádce je jeden začátečník nebo žák, ostatní členové posádky pak mohou být namixovány z přihlášených - napříč pohlavím i věkem. Ve finále bývají finalisté pokropeni vodní sprchou z mostu.
Srdečně zveme všechny současné i bývalé veslaře, rodiče a podporovatele... prostě všechny, co mají veslování rádi :-)

Výsledky ZDE. Fotografie (od Zdeni - moc děkujeme!) ve FOTOGALERII.