V neděli 18. února 2018 vyvrcholila veslařská trenažérová sezóna Mistrovstvím České republiky, které se letos konalo v Olomouci. Do klání na dvoukilometrové trati se zapojilo šest závodníků z Veslařského klubu Přerov. Nejlépe z nich si vedl junior Tomáš Šišma, který dojel časem 6:24,0 na výborném osmém místě mezi 77 startujícími. Celkově mu v hodnocení Českého poháru patří vynikající 4. příčka. Velmi dobře si vedly obě přerovské juniorky – Valentýna Kolářová dojela 16. s časem 7:31,5 a Kateřina Pivková byla ještě o čtyři příčky lepší – na 12. místo ji posunul čas 7:23,7. Katka celkově v hodnocení Poháru juniorek skončila na druhém místě a převzala stříbrná pohár. V nejpočetněji obsazené kategorii dorostenců (85 startujících) se neztratil Martin Sedlák, který si časem 6:51,7 vylepšil osobní rekord a dojel na 14. místě. Martin je příslibem do budoucna – je to loňský starší žák, v dorostencích je teprve prvním rokem.

Katka Pivková

Nyní mají veslaři ještě měsíc a půl zimní přípravy, než v dubnu vyjedou na první závody na vodě, kterými bude Mistrovstvím České republiky na dlouhé trati v Hoříně, které se jede na trojnásobně dlouhé – šestikilometrové – trati. Tyto závody jsou vstupní branou na kontrolní závody a tím i nominaci do reprezentace. Nás těší, že čtyři přerovští závodníci juniorské kategorie jsou pozvaní na výcvikový tábor širší reprezentace, který se uskuteční již tento víkend 24. – 26. 2. 2018 v Praze.

Příprava veslařů je nejen na vodě a trenažéru, vytrvalost trénují i jinak – prázdninový týden využila početná skupina přerovských veslařů v Jeseníkách, kde hltali kilometry na běžkách. Počasí jim vyšlo a věříme, že naběhané kilometry promění na jaře za výsledky.

 HL

Zpět do sekce ZÁVODY A VÝSLEDKY.