Vrcholy domácí veslařské sezóny se každoročně uskutečňují na přelomu června a července, o prázdninách se po krátkém odpočinku veslaři opět probouzí. V červenci absolvovali cyklosoustředění v Jeseníkách a v polovině srpna se uskutečnilo soustředění na vodě na třeboňském rybníku Svět, které tradičně končí tamními závody.Závody v Třeboni jsou velmi dobře obsazované, letos se jich zúčastnilo 28(!) veslařských oddílů a klubů. O to cennější je, že VK Přerov v bodovém hodnocení závodů skončil na 3. místě. Přerovští dorostenci prožívají letos skvělou sezónu a potvrdili to i v Třeboni, kdy svou kategorii zcela ovládli – na skifech zvítězil Tomáš Šišma ve velkém finále a David Mikulík v malém finále, vyhrála i dvojka bez kormidelníka Tomáš Jelínek + Vojtěch Habáň a všichni společně na nepárové čtyřce bez kormidelníka. Jen dvojskif Šišma – Mikulík dojel na druhém místě. Dorostenka Valentýna Kolářová zvítězila na dvojce s brněnskou Károvou a na netradičním mixovaném dvojskifu s otrokovickým Hladíkem. Na mixu dojeli hned za nimi čistá přerovská posádka Šišma – Pivková. Druhá jmenovaná zajela výborný závod na skifu a dojela v něm na druhém místě. Kolářová s Károvou dojely na dvojskifu druhé.

Junior Jan Rezek zvítězil ve své rozjížďce na skifu, ve finále dojel druhý, na dvojskifu s Vladimírem Trojanem spolu dojeli na třetím místě. Mezi žáky byl vidět Filip Rákos a Martin Sedlák, kteří zvítězili na nepárové čtyřce spolu se závodníky z Břeclavi, Martin Sedlák přidal i stříbro na skifu. Mladší žáci Jan Šeránek – Marek Maňák – Matyas Šišma zvítězili na párové čtyřce, Šeránek i na dvojskifu, Šišma i Šeránek dojeli ve svých ročnících na skifech druzí. Mladší žačka Denis Rákosová na skifu si dojela pro bronz, stejně jako Eliška Gerhátová mezi staršími žačkami. Petr Pivko dojel na mužském skifu třetí, spolu s Trojanem na dvojce byli druzí.

Poslední víkend o prázdninách patřívá Slovácké regatě, kterou pořádá břeclavský veslařský klub. Na závod se vypravil výběr přerovských závodníků, mezi nimi opět zářili dorostenci, kteří vyhráli ve všech svých disciplínách – skif (Šišma), dvojskif (Šišma - Mikulík), dvojka (Jelínek + Habáň), čtyřka nepárová a osma společně s Hodonínem. Další vítězství si přivezli na skifech - mladší žák Matyas Šišma, Denisa Rákosová za mladší žačky, Martin Sedlák, Tomáš Gajdušek a Filip Rákos za starší žáky, Eliška Gerhátová za starší žačky, Kateřina Pivková za dorostenky a Petr Pivko za muže. Na dvojskifech vyhráli mladší žáci Šišma, Šeránek i Maňák, a starší žáci Gajdušek + Sedlák. Na čtyřkách si vybojovali zlaté medaile pak všichni mladší žáci, Pivková mezi dorostenkami a muži Pivko + Gerhát.