PO víkendu 15. – 16. 9. 2018 se na řece Odře v Ostravě konala Veslařská regata ke 125. výročí založení klubu - „O Perunům pohár“. Protože se starší kategorie připravují na Mistrovství ČR ve sprintu a Finále Českého poháru ve veslování, tak se do Ostravy vydalo pouze žactvo.

Mladí přerovští veslaři na závodech dvanáctkrát zvítězili a kromě jediného z devíti účastníků si tak mohli pověsit na krk krásné výroční medaile, které ostravský veslařský klub nachystal pro vítěze. Na vítězství dosáhli v sobotním i nedělním skifařském závodu mladší žák Lukáš Vaněk i starší žák Matyas Šišma. Matyas se stal nejúspěšnějším přerovským účastníkem - přidal totiž ještě vítězství na dvojskifu s Adamem Humpolíčkem. Dvě krásné zlaté medaile si z Ostravy přivezla i starší žačka Denisa Rákosová – kromě vítězství na skifu pomohla k vítězství i děvčatům z klubu VK Haná na párové čtyřce. Marek Maňák také dvakrát zvítězil – jednou na skifu a podruhé na dvojskifu, na kterém jel společně s ostravským závodníkem. Z vítězství na skifu se radovala i mladší žačka Andrea Botíková a stejně tak mladší žák Honza Příkopa a starší žák Martin Čuda.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Poslední žákovské závody se budou konat na konci září v Otrokovicích a pak už je v tomto roce čekají až 13. 10. 2018 jen tradiční Žabácké závody, kterými se členové a závodníci Veslařského klubu Přerov loučí se sezónou „na vodě“. Na tyto závody zve Veslařský klub Přerov všechny současné i bývalé přerovské veslaře k závodům, veřejnost je samozřejmě srdečně zvána k pokoukání a povzbuzení závodníků namixovaných ze všech věkových kategorií.