Za zpřísněných hygienických podmínek se o víkendu 5. – 6. června konalo na Brněnské přehradě Mistrovství oblasti Morava. Účastnily se moravské a slovenské kluby a nechyběli ani zástupci Veslařského klubu Přerov. Nejúspěšnější byli junioři Martin Sedlák a Tomáš Gajdušek – reprezentanti České republiky. Zvítězili s přehledem na dvojce bez kormidelníka a po dlouhé době sedli i na párový dvojskif, kde dojeli druzí. Škoda, že s nimi nemohl kvůli nemoci porovnat svou výkonnost druhý přerovský juniorský dvojskif Michal Zbořil – Vojtěch Mánek.
Velice dobře se dařilo mladším žačkám. Titul mistryň Moravy si hned v první závodu v časovém pořadu připsal dvojskif Eliška Pavlicová – Magdaléna Kožuchová, který tak potvrdil své vítězství v rozjížďce. Eliška se probojovala do finále i na skifu, kde dojela na hezkém, ale „bramborovém“, čtvrtém místě. I třetí přerovská mladší žačka proklouzla do finále – Daniela Churá dojela na skifu šestá.
Starší žačky si také vezou z oblastního mistrovsví dvě medaile, a to na dvojskifech, když na párové čtyřce se jim do finále podařit nedostalo. Stříbrnou medaili získaly Jana Kopřivová s Andělou Schöllovou na dvojskifu třináctiletých žaček, v kategorii bez omezení dojely bronzové Andrea Botíková a Agátou Petříčkovou.
Velmi pěkně se představil dorostenec Jan Příkopa, který je v této kategorii prvním rokem po přestupu z žáků. Svou rozjížďku vyhrál a jako jediný „prvoročák“ se dostal do finále, ve kterém dojel pátý z celkového počtu 28 přihlášených. Honza se dostal do finále i na dvojskifu, kde dojel společně s veslařem z VK Haná na šestém místě.
Loňský velmi úspěšný starší žák Lukáš Vaněk se vrátil do tréninku po zranění a zlomená ruka asi ještě zlobila, protože jeho výkon na skifu stačil pouze na malé finále a celkové 10. místo. Do finále dvojskifu třináctiletých žáků se dostal Filip Adamec a Adamem Oslancem, kde dojeli pátí, Filip dojel šestý na skifu stejné věkové kategorie.
Již za čtrnáct dní (18. -20. 6.) se jede v Račicích žákovské Mistrovství České republiky a o týden později Račice přivítají zbytek veslařských věkových kategorií. Kromě gratulace k úspěchu na Moravě přejeme hodně štěstí a sil právě na republikových mistrovstvích!

zacky

 Kompletní výsledky najdete ZDE. Fotografie ve FOTOGALERII.

Zpět do sekce ZÁVODY A VÝSLEDKY.